2. Međunarodni festival folklora 2023: Svjetski tradicijski plesovi i glazba ponovno u Splitu!

četvrtak, 24. kolovoza 2023.

FOLKLORNI ANSAMBL JEDINSTVO PONOSNO PREDSTAVLJA

„Svjetski tradicijski plesovi i glazba ponovno u Splitu”

Folklorni ansambl Jedinstvo u suradnji sa Splitsko-dalmatinskom županijom od 23. do 28.8. predstavit će 2. Međunarodni festival folklora Split 2023 u Splitu, Podstrani i Solinu. Riječ je o značajnoj manifestaciji kojoj je cilj predstaviti i afirmirati kako hrvatsko tako i svjetsko tradicijsko kulturno nasljeđe te unaprijediti kulturno-baštinsku turističku ponudu u Splitu i Splitsko-dalmatinskoj županiji.

1. Međunarodni festival folklora Split 2022 je već prvu godinu potvrdio da jest, a i u budućnosti je zamišljen da bude mjesto susreta različitih naroda i kultura, događaj koji će stvoriti nova prijateljstva, tjedan dana razmjene običaja i plesova Hrvatske, Europe i svijeta. Lanjski festival imao je odlične povratne reakcije svih sudionika i naših sugrađana, a ponajviše turista koji su uživali u iznenađenju koje im je priređeno. Posebno su međutim ugodno iznenadile reakcije izvan Hrvatske, a o festivalu se u hvalospjevima pisalo i na svim društvenim mrežama, u elektronskim medijima pa čak i na inozemnim portalima.

Sve to rezultiralo je ogromnim interesom folklornih ansambala širom svijeta za sudjelovanjem na ovoj manifestaciji koja je proglašena i od posebnog značaja za Grad Split. Stoga su organizatori FA Jedinstvo i njihov organizacijski odbor festivala ove godine imali pune ruke posla i veoma težak zadatak kako iz mnoštva prijava izabrati folklorne ansamble i grupe sudionike ovogodišnjeg 2. Međunarodnog festivala folklora Split 2023. Na kraju odabir je pao na sljedeće zemlje i izvođače:

1. PoljskaZespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej

2. Sjeverna Makedonija, Folk Dance Ensemble Ibe Palikuqi

3. Bugarska, Folklore ensemble Plamache

4. Italija, Sbandieratori Leone rampante di Cori

5. SAD, Native Americans Production

6. Hrvatska, KUD Tena, Đakovo

7. Hrvatska, Slavonsko tamburaško društvo Pajo Kolarić, Osijek

8. Hrvatska, FA Jedinstvo

U nastavku donosimo i program 2. Međunarodnog festivala folklora Split 2023

23.8. - Dolazak grupa i njihov smještaj

24.8. - 10:00 sati: primanje kod župana,

24.8. - 11:00 sati: primanje kod gradonačelnika,

24. 8. - Split, Trg Gaje Bulata u 19:00 sati: predstavljanje sudionika nakon čega slijedi promenadna šetnja od Trga Gaja Bulata do pozornice na središnjem dijelu Rive,

24.8. - Split, Riva (ispred Banke) u 20:00 sati: Svečano otvaranje 2. Međunarodnog festivala folklora Split 2023 uz koncert svih sudionika,

25.8. - Split, City Center One u 17:00 sati: Koncert, promocije i radionica za djecu,

26. 8. - Podstrana, Petrićevo u 20:00 sati: Cjelovečernji plesni koncert sudionika festivala,

26.8. - Split, Hrvatski dom Split u 20:00 sati: Glazbeno-vokalni koncert Slavonskog tamburaškog društva „Pajo Kolarić”, ulaz slobodan (ulaznice se preuzimaju 2 sata prije koncerta na blagajni Hrvatskog doma Split),

27. 8. - Solin, Gradina u 20:00 sati: Cjelovečernji završni plesni koncert sudionika festivala.

Grad Split, Turistička zajednica grada Splita te Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije, potom Hrvatski dom, TZ Podstrana i JUUK Zvonimir Solin, HNK Split i Hrvatska matica iseljenika-podružnica Spkit kao i donatori i sponzori Leda, Digitalni Studio AKVARIJ, OTP banka, City Centre One Split i medijski pokrovitelj Slobodna Dalmacija prepoznali su potencijal ovakvog događaja te su pridonijeli ostvarenju splitske i svjetske ljetne folklorne priče.

Ulaz na sva događanja je potpuno besplatan.

Pridružite nam se na međunarodnim večerima ispunjenima pjesmom i plesom!