Jedinstvo s Hajdukom

srijeda, 2. ožujka 2016.
Jedinstvo s Hajdukom

HNK Hajduk i KUD Jedinstvo – jedan sportski, a drugi kulturni simbol grada Splita – još su jednom isprepleli svoje niti u utorak poslijepodne kada su cure i momci Jedinstva u tradicionalnim narodnim nošnjama preuzeli svoje članske iskaznice čime se već sada impoznatnan broj od preko 25 tisuća članova povećao za još 45.

Jedinstvo je prepoznalo zdravu sportsku priču koja se posljednje vrijeme gradi oko Hajduka pa smo na njihov poziv gostovali na Poljudu u sklopu 25. kola MAXtv Prve lige na utakmici protiv Osijeka.

Kao prvo splitsko kulturno-umjetničko društvo koje se masovno učlanilo u Hajduka i općenito prva izvansportska organizacija u Hrvatskoj koja je to napravila, na prigodnoj svečanosti kratko smo ponovili poznate zgode iz klupske povijesti te bili gosti njihove trofejne sale, na travnjaku razmijenili prigodne poklone pa će od sada naše prostore krasiti personalizirani dres Hajduka s posvetom Jedinstvu, a zauzvrat smo u poluvremenu poklonili publici izvedbu Starih splitskih plesova.

HŽV & JŽV!