Etnografski muzej i ''Jedinstvo''

subota, 28. studenoga 2015.
Etnografski muzej i ''Jedinstvo''

Nastavlja se suradnja Etnografskog muzeja u Splitu i ''Jedinstva''.

Pored nekoliko dosadašnjih aktivnosti i zajedničkih projekata, od kojih su neki još u tijeku, nedavno je dogovoren još jedan zanimljiv program. Nakon detaljnih dogovora stručnjaka iz Etnografskog muzeja i voditeljica škole folklora ''Jedinstva'', do kraja godine ostvarit će se niz posjeta polaznika naše škole ovoj cijenjenoj 105 godišnjoj kulturnoj ustanovi, jednoj od najstarijih takve vrste u Hrvatskoj.
Tako je već danas prva grupa naših najmlađih članova posjetila stalni postav muzeja. Tom prigodom, uz stručno vodstvo kustosice gospođe Premuž, djeca su se upoznala sa narodnim nošnjama, nakitom i ostalim predmetima Dalmacije kojima su se služili njihove prabake i pradjedovi.

Nakon završetka obilaska muzeja djeca nisu krila svoje oduševljenje, a mi se ovim putem još jednom zahvaljujemo svim djelatnicima Etnografskog muzeja u Splitu.