Povratak najboljih veleposlanika Hrvatske + video

utorak, 25. kolovoza 2015.
Povratak najboljih veleposlanika Hrvatske + video

Evo nas doma!

Nakon jedanaest nezaboravnih dana, u Split se jutros (25.kolovoza) vratilo 34 člana prvog anasambla i orkestra ''Jedinstva''. Prvo gostovanje u povijesti našeg društva u Švicarskoj, u gradu Fribourgu, ostat će zapamćeno po savršenoj organizaciji festivala u svakom smislu te riječi. Kvaliteta programa kojeg su prikazali svi sudionici 41. međunarodnih folklornih susreta u Fribourgu, među kojima su čak tri profesionalna ansambla, bila je na vrhunskom nivou.
I dok će se ovih dana polako slagati dojmovi iz Švicarske, riječi iz naslova ove vijesti izgovorene od umjetničkog direktora Festivala Jean-Olivier Vorosa upućene članovima ''Jedinstva'' : ''Vi ste najbolji mogući veleposlanici vaše zemlje'', dovoljno kazuju same za sebe.

Na kraju donosimo video sažetka pretposljednjeg dana festivala objavljenog na njegovoj službenoj stranici, u kojem se pojavljuju i neka poznata lica iz ''Jedinstva''.