A sad pravac Švicarska! (Video)

subota, 15. kolovoza 2015.
A sad pravac Švicarska! (Video)

Večeras (subota 15.8.) 35 članova ''Jedinstva'' odlazi na desetodnevnu turneju u Švicarsku.

Odredište ove turneje je grad Fribourg, gdje će članovi našeg KUD-a od 16. do 24. kolovoza predstavljati Hrvatsku na 41. međunarodnim susretima folklora pod nazivom Rencontres de folklore internationales of Fribourg. Pored ''Jedinstva'' na smotri će nastupiti i folklorni ansambli iz Francuske, Španjolske, Irske, Turske, Paname, Kolumbije, Tibeta i Bocvane. Festival, odnosno smotra, nije natjecateljskog karaktera i pored obveza samih nastupa, prepuna je različitih slobodnih aktivnosti.
Vrijedi istaknuti i dodatnu zanimljivost ovog putovanja, a to je činjenica da je ovo u 96-godišnjoj povijesti
''Jedinstva''  prvo službeno gostovanje u Švicarskoj!
Smotru u Fribourgu možete pratiti na našim i festivalskim sužbenim web i facebook stranicama.

Svim članovima koji odlaze u Švicarsku, želimo sretan put!

Najavni video festivala u Fribourgu