Prije 20 godina: 7 nagrada u Middlesbroughu!

četvrtak, 30. srpnja 2015.
Prije 20 godina: 7 nagrada u Middlesbroughu!

Prije točno 20 godina u Velikoj Britaniji, u gradu Middlesbroughu, velikom industrijskom centru smještenom na obali rijeke Tess u engleskoj pokrajini Yorkshire, dogodila se najveća ''žetva'' medalja u povijesti našeg KUD-a.

Na velikom međunarodnom folklornom natjecanju ''Jedinstvo'' je doslovno pomelo konkurenciju i osvojilo čak sedam nagrada: četiri prva mjesta, dva druga i jedno treće. Nakon dva dana putovanja, noćenja na podu u vrećama za spavanje u hrvatskoj crkvi Svetih Ćirila i Metoda u Parizu, nakon tankih obroka tijekom festivala, u članovima orkestra i plesnog ansambla proradio je splitski dišpet. Sve ostalo je povijest.
Evo i pregleda osvojenih nagrada:
1. mjesto Large folk dance competitionSmall folk dance menSmall folk dance womenFolk instrumental solo / Vladimir Zrnić
2. mjesto - Instrumental folk music ensemblesSmall folk dance mixed
3. mjesto - Choreographed dance