Lipanjski spektakl u Šibeniku!

petak, 24. travnja 2015.
Lipanjski spektakl u Šibeniku!

''Jedinstvo'' i ''Ero'' na tvrđavi Sv. Mihovila u Šibeniku!

Šibensko pjevačko društvo ''Kolo'' ukazalo nam je veliku čast pozvavši nas da uz njih i Simfonijski puhački orkestar OSRH sudjelujemo u spektaklu koji će se održati početkom lipnja u Šibeniku, povodom 120. obljetnice rođenja velikog hrvatskog skladatelja Jakova Gotovca!
Originalna koreografija završnog kola Oskara Harmoša iz ''Era s onoga svijeta'', koja se nalazi na repertoaru našeg ansambla skoro 70 godina, doživjeti će tako po prvi put ovakvu jedinstvenu izvedbu u potpuno novom ambijentu, na pozornici spektakularne tvrđave Svetog Mihovila u  Šibeniku.

Ili kako su napisali naši šibenski prijatelji na svojoj facebook stranici:
''U Splitu se rodio, u Šibeniku započeo umjetničku karijeru, a u Zagrebu umro. Splitsko "JEDINSTVO" će mu plesati, šibensko "KOLO" pjevati, a zagrebački Puhački orkestar OS RH svirati.
120. obljetnica rođenja JAKOVA GOTOVCA !

Veliki koncert ''Kola'' i prijatelja "PJESMO MOJA RASPJEVANA" l 13.06. l 21,00 h l Tvrđava sv. Mihovila''.

VIDIMO SE U ŠIBENIKU 13. LIPNJA!

Video "CARMINA BURANA"