Tišina, snima se!

petak, 27. ožujka 2015.
Tišina, snima se!

''Jedinstvene'' djevojke snimaju svoj prvi nosač zvuka u studiju našeg prijatelja i suradnika, Željka Šparmajera, također nekadašnjeg člana ''Jedinstva''!

Prvi dio materijala za CD ženske vokalne skupine „Jedinstvo“, započet je snimanjem pratećeg mandolinsko-tamburaškog orkestra tijekom mjeseca veljače i ožujka, a ovih dana  u studio su ušle  pjevačice (soprani) ženske vokalne skupine. Njihov prvi CD bit će sastavljen je od pjesama koje su uvježbane i izvođene tijekom prošlogodišnje sezone javnih nastupa u sklopu folklornih koncerata KUD-a „Jedinstvo“. Drugi dio bit će snimljen na jesen ove godine, nakon što se odabrani materijali budu uvježbali na probama i na javnim nastupima koji će uslijediti ovoga ljeta.Za sada je predviđeno da CD sadrži između 15 i 17 narodnih pjesama s više različitih područja Hrvatske u trajanju od 40- 45min.
To je plan, a realizacija tek slijedi. Nadamo se da ćemo uspjeti u izvršenju plana, jer postoje naznake kako će dio djevojaka, sve odredom srednjoškolke, zbog odlaska na studij napustiti Split. Na žalost to će značiti i privremeni oproštaj od „Jedinstva“. No ljubav prema pjesmi je jača od svega i ne preostaje nam drugo nego da budemo optimisti u pogledu završetka projekta!!!

Bravo cure!