Jedinstvo i Mandolina Imota

ponedjeljak, 26. svibnja 2014.
Jedinstvo i Mandolina Imota

Opet nagrada na festivalu mandolinista. Nakon osvojena dva prva mjesta, ove godine ocjenjivački stručni sud dodijelio nam je drugo mjesto, po našem mišljenju - nezasluženo. Zašto? Pa jednostavno jer smo po našem skromnom mišljenju, ne potcjenjući druge orkestre, bili najbolji u našoj kategoriji i jer su očigledno prevladali neki kompromisi među članovima žirija i pogreške u satavljanju kategorija izvođača.
Stoga smo razmišljanja da se nešto u samoj koncepciji festivala mora promijeniti, jer će zasigurno doći do odustajanja mnogih orkestara u narednim izdanjima ove manifestacije.Usprkos svim prijeporima i ove godine naš mladi orkestar je dokazao svoju kvalitetu i potencijal, te potvrdio kontinuitet u stručnom radu.
Na samom natjecanju, Mandolinski orkestar KUD-a "Jedinstvo" Split, pod ravnanjem dirigenta Zvonimira Slavičeka, prof. izveo je melodije Alfia Kabilja Jalta Jalta, Wolfganga Amadeusa Mozarta Mala noćna muzika i Piera Torreggiania Satana a passagio u kategoriji mandolinskih orkestara kategorija A (orkestri s programom revijalne, zabavne ili folklorne glazbe).