Hercegovački Linđo na Youtubeu pogledan preko 100.000 puta!!!

ponedjeljak, 22. rujna 2014.
Hercegovački Linđo na Youtubeu pogledan preko 100.000 puta!!!

Sa zadovoljstvom možemo objaviti da je Jedinstvo, odnosno jedna njegova izvedba, pogledana na kanalu Youtube preko 100.000 puta!
To je Hercegovački Linđo, koreografa Vide Bagura, koju su otplesali članovi A nasambla našeg KUD-a na svečanom cjelovečernjem koncertu održanom povodom proslave 90-te obljetnice društva, 4.prosinca 2009.godine u Spaladium areni, pred preko 3500 gledatelja. Ova višestruko nagrađivana koreografija očigledno je veoma popularna na Youtubeu, a broj od 100.777 prikaza (danas 22.9.2014. u 10,30) dovoljno govori sama za sebe.
Koreografija Linđa koja je uz Vrličko kolo Jedinstvu donijela prva mjesta na prestižnim festivalima u Llangollenu, Middlesbroughu, Johannesburgu itd., dostigla je zavidnu razinu popularnosti među ljubiteljima folklora na internetu i dosegla brojku s kojom se rijetki iz naše ''branše'' mogu pohvaliti da su to ostvarili na samostalnom koncertu.
Dolje možete pogledati zašto je Hercegovački Linđo toliko popularan: