Predsjednik Jedinstva nagrađen državnim odlikovanjem Reda hrvatskog pletera

utorak, 4. veljače 2020.
Predsjednik Jedinstva nagrađen državnim odlikovanjem Reda hrvatskog pletera

Jedinstvo kao društvo, ali i kao imenica podrazumijeva prednost kolektiva te lišenost isticanja pojedinca, ali uz sve skupne nagrade koje je osvojilo, neke individualne su nam posebno pri srcu i zaista zaslužuju biti izdvojene.

Iznimno smo ponosni što je jedna od takvih nagrada pripala i našem predsjedniku g. Eminu Sarajliću. Naime, danas, 4. veljače 2020. u Uredu predsjednice Republike Hrvatske, predsjednik KUD-a Jedinstvo, g. Emin Sarajlić nagrađen je na temelju članka 98. Ustava Republike Hrvatske državnim odlikovanjem Reda hrvatskog pletera od strane predsjednice RH, gđe Kolinde Grabar-Kitarović za izniman doprinos razvitku i ugledu Republike Hrvatske kroz promociju hrvatskog folklornog stvaralaštva u Hrvatskoj i svijetu.