In memoriam: Zoran Milić

petak, 12. listopada 2018.
In memoriam: Zoran Milić

76. godini života napustio nas je Zoran Milić, još jedan jedinstveni član iz generacije onih ljudi koji su udarili temelje Jedinstva kakvog danas poznajemo.

Gospodin Milić bio je osnivač i vođa prvog pravog tamburaškog orkestra Jedinstva nakon 2. svjetskog rata. Svi pokušaji osnivanja jednog stabilnog pratećeg glazbenog orkestra našeg KUD-a do 1959. godine nisu davali rezultata, sve dok se nije pojavio mladi i talentirani glazbenik kao što je to upravo bio šjor Zoran. On je udario temelje svih budućih ''žičanih'' orkestara u Jedinstvu, a njegov period rada obilježit će i prva velika međunarodna nagrada koju je Jedinstvo osvojilo 1964. godine u Dijonu.
Stjecajem životnih okolnosti i zbog odlaska na studij, Zoran Milić je 1965. godine otišao iz društva, ali temelji na kojima je sagradio naš orkestar toliko su čvrsti da se o njemu i dan danas u Jedinstvu mogu čuti samo hvalospjevi.

Adio naš maestro.

Obitelji upućujemo izraze iskrene sućuti.

Članovi i uprava KUD-a Jedinstvo.