In memoriam: prof. Josip Bepo Biskupović

ponedjeljak, 11. prosinca 2017.
In memoriam: prof. Josip Bepo Biskupović

U 89. godini života napustio nas je prof. Josip - Bepo Biskupović, jedan od najstarijih članova KUD-a Jedinstvo.

Gospodin Biskupović bio je uz Ivicu Bašića, Edija Radosavljevića, Đekija Srbljenovića i drugih, polovicom prošlog stoljeća  bio je jedan  od osnivača Zabavnog revijalnog orkestra u Jedinstvu, koji je godinama bio pokretač i aktivni sudionik društveno - kulturnog životu u gradu Splitu. Krajem pedesetih godina prošlog stoljeća, uprava Jedinstva nije našla interesa za daljnji rad Zabavnog orkestra, pa su svi njegovi članovi napustili društvo, te ubrzo nakon toga formirali KUD MOZAIK u kojem su ubrzo postigli značajne umjetničke rezultate, bili osnivači festivala "Melodije Jadrana" preteče današnjeg ''Splitskog festivala zabavne glazbe'' i raznih pjevačko-glazbenih natjecanja u Splitu i Dalmaciji.
Adio šjor Bepo!

Obitelji upućujemo izraze iskrene sućuti.

Članovi i uprava KUD-a Jedinstvo.