Jedinstvo za RTL Kockicu!

četvrtak, 27. listopada 2016.
Jedinstvo za RTL Kockicu!

Ovih dana posjetila nas je ekipa sa RTL Kockice!

Snimajući serijal o tradicijskoj kulturi, kao predstavnika ovog dijela Hrvatske urednici sa RTL-a su izabrali Jedinstvo. Za snimanje ove epizode producentima serijala zanimljiva su bila nijema kola dinarske plesne zone koja mogu izvoditi djeca te linđo za kojeg su se pobrinuli članovi A ansambla. Uz to, zanimao ih je rad u našoj školi folklora, dječjem ansamblu, školi mandoline i kao najkarakterističniji instrument Dalmacije - mandolina.

Naši mali plesači su im objasnili plesne korake, a polaznici naše škole mandoline su pokazali kako se tradicionalno sviranje mandoline čuva od zaborava i kako se ljubav prema njenom specifičnom zvuku prenosi na mlađe generacije.

Emitiranje ove epizode serijala posvećene tradiciji i Jedinstvu očekuje se na programu RTL Kockice krajem godine.