In memoriam: Otišao je naš Žele.

petak, 13. svibnja 2016.
In memoriam: Otišao je naš Žele.

In memoriam: Željko Ljubić (16.3.1954. - 12.5.2016.)

Otišao je naš Žele. Iznenadaotišao je jedan od onih bez kojih ni današnje „Jedinstvo“ ne bi bilo ono što jest.

Jer, nije Žele bio samo veliki, strastveni i vrhunski dugogodišnji plesač (od kraja 1960-ih do početka 1980-ih) i tajnik našeg društva od 1982. do 1991. On je prije svega bio veliki čovjek, iskreni prijatelj, netko tko je vjerovao da "Jedinstvo" uvijek treba, može i zna više od drugih. Na tom putu uspjeha našeg društva utkan je njegov cjeloživotni rad, ali i velika, nemjerljiva ljubav s kojom je i dugo godina nakon odlaska iz aktivnog članstva uvijek ostao naš prijatelj i prijatelj društva. Bio nam je savjetnik, pomoć u svakoj situaciji i netko na čiju smo se mudrost i iskustvo uvijek mogli osloniti. Jer Žele je sve u "Jedinstvu" radio s puno srca, nikada ne stavljajući sebe u prvi plan, nikada zbog osobne promocije. Za njega je uvijek na prvom mjestu bilo i ostalo društvo.

Velika obitelj "Jedinstva" ostala je bez svojeg iskrenog i neponovljivog člana. Pamtimo njegovu sreću nakon spektakularnih slavljeničkih koncerata "Jedinstva“ za 95. obljetnicu društva, kada nam je ozaren nakon koncerta u punom HNK-u došao reći:
„Ljudi, da sutra umren, ne bi mi bilo žaj sad kad sam vidija kakvo je "Jedinstvo" vrhunsko društvo postalo. Moja generacija je mogla samo sanjati o ovakvom koncertu. Eto mene i sutra na drugi koncert, moran ovo opet vidit!“

I to je bio naš Žele. Uvijek iskreno sretan ako je njegovo "Jedinstvo" plesalo, sviralo i pjevalo na vrhunskoj razini, čak i desetljećima nakon njegova formalnog odlaska s dužnosti tajnika. Zato je tuga svih nas u "Jedinstvu" koji smo ga poznavali, družili se s njim i uživali u njegovu društvu i prijateljstvu, velika. Tuga je zbog toga što se radi o čovjeku kakvih je sve manje i bez kojega će obitelj "Jedinstva" biti siromašnija za velikog prijatelja, analitičara i stručnjaka. Takvi kao on ostaju uvijek u trajnim sjećanjima i legendama kao stupovi društva u jednom vremenu, njegovi nositelji i vizionari.

KUD "Jedinstvo" duguje mu puno, previše. Ali, na žalost, sve će stati u jedno prijateljsko i veliko: hvala ti, Žele. U našim pričama, plesovima i pjesmama, turnejama i nastupima, prenosit će se s generacije na generaciju tvoje dosjetke, šale, dogodovštine... Ostaješ s nama zauvijek.

Posljednji ispraćaj našega Žele bit će u ponedjeljak 16. svibnja u 17 sati u Ogorju.

Počivaj u miru, dragi prijatelju.