Predstavljamo: Jedinstvo - The Movie

subota, 7. prosinca 2013.
Predstavljamo: Jedinstvo - The Movie

Da dobre atmosfere, kvalitetnih ideja i kreativnog duha u Jedinstva ne nedostaje, potvrđeno je još jednom! Nakon dirljivih oproštajnih videa, mini Lige prvaka, Band-Aida i božićne pjesme, Jedinstvo ima i svoj vlastiti film! Priča počinje u zimu 2011. godine kada su četiri prijatelja pripremajući tradicionalni božićno-novogodišnji domijenak došli na ideju napraviti nešto novo, drukčije, pamtljivo i nikad dosad viđeno u okvirima Jedinstva, ali i općenito na splitskoj folklornoj sceni. Mjesec dana kasnonoćnih brainstorminga, neponovljivi tjedan snimanja i 24-satna besana bjesomučna montaža rezultirali su premijerom prve verzije filma u krcatim prostorima Jedinstva gdje su se natiskali oduševljeni bivši i sadašnji članovi, da bismo sada, nakon dvije godine kreativne hibernacije i najduže post-produkcije u povijesti kinematografije, dočekali i konačni produkt - prvi hrvatski (a možda i svjetski?) amaterski foklorni kratkometražni film pod nazivom "ŠTO JE MUŠKARAC BEZ OPANAKA?". Vodeći se humorom kao najboljim pristupom, četvorica scenarista, glumaca, montažera, režisera i producenata koje utjelovljuju Ivan Grubišić, Nikša Mitrović, Toni Mušura i Ivan Pavić, portretiraju tadašnju mušku garnituru A ansambla kroz prizmu pozadinske priče o vječnom problemu svih splitskih KUD-ova - manjkom momaka - hiperbolizirajući njihove osebujne individue i potencirajući specifične karakteristike na humorističan i simpatičan način.
Kao i svi pravi filmovi, uz pomno smišljeni synopsis, "zvjezdanu" glumačku postavu, kvalitetan humor i "zadivljujuće" specijalne efekte, ovaj film ima i svoj foršpan i službenu najavu, a sve to skupa i još mnogo više možete pogledati ovdje kao i posjetom na YouTube kanal Jedinstva. Uživajte!