Retro četvrtak: ''Slobodna Dalmacija'' sredinom 20.stoljeća

četvrtak, 12. studenoga 2015.
Retro četvrtak: ''Slobodna Dalmacija'' sredinom 20.stoljeća

Listajući po arhivskoj građi ''Jedinstva'', naišli smo na jedan zanimljivi članak (original pogledajte na našoj facebook stranici LINK) objavljen u Slobodnoj Dalmaciji prije 70 godina.

U članku koji je pisan u stilu i duhu tog vremena (15. lipnja 1945.), nama je najzanimljivija činjenica što se na fotografiji nalaze članovi našeg zbora koji je nastupio na prigodnoj manifestaciji otvaranja Radničkog doma na Prokurativama. Upravo u tom Domu ''Jedinstvo'' je djelovalo do kraja 1950-ih, sve do trenutka kada nam je grad Split dodjelio sadašnje prostorije na Poljani Tina Ujevića.

E sad, do kada ćemo tamo ostati...? Odgovor na to pitanje, odnosno ključ rješenja problema, ponovno se nalazi u poglavarstvu grada.