''Jedinstvo'' osniva sekciju mažoretkinja!

srijeda, 1. travnja 2015.
''Jedinstvo'' osniva sekciju mažoretkinja!

Napokon!

Poslije dugog niza godina KUD ''Jedinstvo'' izlazi iz svojih uskih, tradicionalnih  okvira i vrši iskorak ka suvremenom pogledu na umjetnost. Prateći svjetske trendove i osluškujući interes novih generacija, naše tradicionalno društvo okreće novu stranicu. Kako su nam rekli umjetnički voditelji ''Jedinstva'', osnivanje sekcije mažoretkinja sa oduševljenjem je primljena među članicama KUD-a i što je još zanimljivije i među muškim članovima društva. ''Napokon malo lepršavosti u ansamblu'' , kažu nam stariji članovi A ansambla i nastavljaju :'' više nećemo morati gledati cure odjevene od glave do pete u nekim starinskim odorama''. Ipak kako saznajemo Mažoretkinje ''Jedinstva'' razlikovat će se od svojih kolegica iz sličnih grupa, jer će biti odjevene u stilizirane splitske nošnje, koje će ipak biti u nešto skraćenom,''mini'' izdanju. Entuzijazam je zavlado u ''Jedinstva'' toliko da se razmišlja o osnivanju i Veteranske sekcije mažoretkinja. Navodno se čak sprema i iznenađenje u kojemu će biti uključeni i njihove muške kolege.

Jedini problem će biti visina naše plesne sale zbog bacanja štapova u zrak, ali nadamo se da ćemo uskoro pronaći rješenje i za taj problem!

Let's stick together!