Zlatno Jedinstvo

ponedjeljak, 14. listopada 2013.
Zlatno Jedinstvo

Dječji ansambl Jedinstva najbolji je u državi!
Vijest je to koja je u subotu navečer stigla iz Kutine s 11. festivala dječjeg folklora gdje su mladi splitski folkloraši u konkurenciji 18 KUD-ova iz cijele Hrvatske osvojili zlatnu medalju i priznanje najkvalitetnijeg dječjeg ansambla u Hrvatskoj.
Stručni ocjenjivački sud je "Korčulanske stare bale" i pjesmu "Zaljubljena djeva bajna", kojima su se predstavili u pratnji mandolinskog orkestra, ocijenio najboljima i u kategoriji 10-14 godina zlatnu medalju dodijelio upravo malim Splićanima.
Presretnoj djeci i njihovim voditeljicama je po povratku u Split priređen svečani doček ispred prostorija Društva, a kao najboljima u Hrvatskoj, ukazana im je velika čast pozivom na slijedeće "Dječje Vinkovačke jeseni".

Prvaci Hrvatske 2013!