Održana svečana skupština Jedinstva!

ponedjeljak, 1. prosinca 2014.
Održana svečana skupština Jedinstva!

Danas je  (1.12.2014.) u foyeru HNK Split, održana svečana skupština KUD-a Jedinstvo u povodu 95. obljetnice društva!

Tom prilikom uručene su posebna priznanja Jedinstva i to  :
plaketa Jedinstva gospodinu Vedranu Matošiću, donedavnom direktoru TZ grada Splita, za poseban doprinos promociji folklornog izričaja i KUD-aJedinstvo kao turističkog brenda grada Splita.

-zlatna plaketa Jedinstvaposthumno gospodinu Branku Parađini, dugogodišnjem članu, tajniku i predsjedniku Jedinstva. Plaketu je u ime obitelji primila supruga Katja Parađina.

Na svečanom dijelu sjednice nastupili su nekadašnji članovi Jedinstva, prvaci opere HNK, Božena Svalina i Ivica Čikeš uz pratnju članova zbora HNK, također nekadašnjih članova Jedinstva.

Svečanoj skupštini su bili nazočni i mnogobrojni uzvanici i gosti, predstavnici grada Splita, Splitsko-dalmatinske županije, turističkih zajednica grada i županije, kao i predstavnici prijateljskih društava : LInđo, Filip Dević, Brodosplit, te predstavnici SKUD-a naše županije.

Nakon skupštine priređen je skromni domjenak u foyeru teatra!