Grand Prix - Festival international de folklore "Fêtes de la Vigne"

Dijon, Francuska

Godina nastupa: 1989
Grand Prix

Dijon - Festival international de folklore ''Fetes de la Vigne'' je zasigurno, pored Llangollena, najprestižnije međunarodno folklorno plesno natjecanje i sa pravom nosi naziv Olimpijada folklora - Fetes de la Vigne. Na njegovom 40-om izdanju 1989. godine u konkurenciji 48 zemalja iz cijeloga svijeta, folklorni ansambl KUD-a Jedinstvo osvojio je Grand prix Dijona i tako se našao među rijetkim osvajačima tog priznanja. To su bili nezaboravni momenti slavlja i ponosa, koji ostaju u vječnoj uspomeni tadašnje, ali i svih prošlih i budućih generacija Jedinstva

Te 1989.godine nakon osvajanja 3. mjesta i brončane medalje u konkurenciji stiliziranog folklora, članovi A ansambla pomalo razočarani takvim ishodom stručnog žirija, zainatili su se i iz dišpeta dali sve od sebe na završnoj večeri kada se odlučivalo o osvajaču Grand prixa i sveukupnom pobjedniku Dijona. U nezaboravnoj i nadahnutoj izvedbi ''Vojvodine'', publika je u oduševljenju svojim gromoglasnim pljeskom '' napunila kazaljku aplauzometra'' do maksimuma i tako Jedinstvu donijela više nego zasluženu veliku salataru, Grand prix Olimpijade folklora - Fetes de la Vigne Dijon 1989.

Ostalo je povijest.